Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Ryba. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Ryba. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 8 grudnia 2011

Łosoś z migdałami

2 kawałki filetu z łososia
sól i pieprz
1 łyżka soku z cytryny + 1/2 łyżeczki skórki z cytryny
2 łyżki oliwy extra vergine
gałązka rozmarynu
4 łyżki płatków migdałów


Piekarnik nagrzać do 200 stopni C. Łososia doprawić solą, pieprzem, skropić sokiem z cytryny, natrzeć skórką z cytryny, posmarować oliwą extra vergine. Ułożyć w małej blaszce lub naczyniu żaroodpornym. Na filetach położyć po kawałku gałązki rozmarynu oraz płatki migdałów. Wstawić do piekarnika i piec przez około 12 minut, sprawdzić widelcem wbijając w środek filetu czy mięso jest już całkowicie upieczone. Jeśli płatki migdałów za bardzo zaczną się rumienić, można przestawić blaszkę z łososiem na niższą półkę piekarnika. Podawać z ryżem.
źródło: Kwestia smaku

czwartek, 6 maja 2010

Paluszki rybne


380 g białej ryby

jajko

sucha bułka (kajzerka)

3/4 szklanki ciepłego mleka

bułka tarta do obtaczania

świeża, drobno posiekana natka pietruszki
 


Bułkę moczę chwilę w ciepłym mleku, odciskam. Miksuję ją krótko razem z rybą. Dodaję jajko, przyprawy (sól, pieprz, pietruszkę), mieszam. Jeśli masa jest zbyt luźna dosypuję ok. 1 łyżki tartej bułki do środka.
Formuję paluszki, obtaczam je w bułce i smażę na złoty kolor, odkładając na papier do pozbycia się nadmiaru tłuszczu.
Przepis pochodzi z bloga Na Grabinie.

sobota, 24 kwietnia 2010

Ryba i warzywa




200 g ryby (np. filet z morszczuka)

1 łyżka oliwy
1 mała cebula

1 marchewka
1 mała pietruszka
pół papryki
łyżka przecieru pomidorowego
pół łyżeczki cukru
łyżeczka octu winnego (niekoniecznie)
sól, pieprz

Pokrojoną w dużą kostkę rybę podmażam chwilę. Marchewkę kroję w talarki, paprykę w cienkie paski, resztę warzyw w kostkę. Podsmażam je przez 5 minut, a potem duszę przez około 10 minut. Do miękkich warzyw, dodaję rybę, przecier pomidorowy i przyprawy. Na koniec wsypuję cukier, dolewam ocet i podgrzewam wszystko przez chwilę. Można podać z ryżem.