Pokazywanie postów oznaczonych etykietą mięso. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą mięso. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 6 lutego 2011

Kurczak po tajsku z nerkowcami

2-3 piersi kurczaka, pokrojone w małe kawałki
50 g orzechów nerkowca
1 mała cebula, pokrojona w plasterki
3 młode cebulki – pokrojone w poprzek
1 strąk czerwonego chilli, pokrojony w paseczki
3 ząbki czosnku, drobno pokrojone
2 łyżki oleju roślinnego lub z orzechów
1 łyżka ciemnego sosu sojowego
szczypta cukru
sól i pieprz

Na patelni rozgrzewam olej, po chwili dodaję orzechy. Po paru minutach, aż lekko zbrązowieją, odkładam je na talerz, a na patelnię wrzucam cebulę, po paru minutach czosnek, potem chilli, młode cebulki i mięso. Każdy składnik w około 2-minutowych odstępach czasu. Dodaję sos, cukier, sól i pieprz i podsmażam chwilkę, na koniec dodaję orzechy. Podaję z ryżem jaśminowym. Przepis G.Ramseya z książki "Kuchnie świata".



niedziela, 25 kwietnia 2010

Kurczak z ricottą i pesto



4 piersi z kurczaka
100 g ricotty
5 łyżek pesto bazyliowego
2 łyżeczki oliwy
2-3 ząbki czosnku
łyżeczka soku z cytryny
sól, pieprz

Piersi poprzecinać z boku wzdłuż, by powstała kieszonka. Można je nieco rozbić tłuczkiem do mięsa, by nie były zbyt grube. Posolić i popieprzyć. Odstawić na kilka godzin. W misce wymieszać ricottę z pesto i czosnkiem oraz sokiem cytrynowym. Nałożyć farsz do każdej kieszonki i przełożyć mięso na wysmarowaną oliwą blaszkę. Z wierzchu posmarować kurczaki oliwą, posypać pieprzem i zapiekać około 40 minut. Można też wcześniej obsmażyć mięso (zanim nałożymy farsz).